• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 20:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Tüm Vücut Bayan Epilasyon

Ankara Epilasyoncu

Tüm vücut bayan epilasyon göz çevresi hariç bütün vücuda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bayanların epilasyon için  ilk tercihleri arasındadır. Bayanlar için iyi bir tedavi şeklidir. Çok konforlu ve kullanışlıdır. Temiz ve bakımlı bir görünüm sağlar. Epilasyon yapılacak her bölgenin tüy yapısı farklıdır. Tüy yapısına göre epilasyon yapılır. Uygulanacak bölgeye göre seanslar ve epilasyon türünde farklılıklar olabilir.

Tüm Vücut Bayan Epilasyon Hakkında

Eski dönemlerden kalma epilasyon çeşitleri günümüzde çok fazla kullanılmamaktadır. Ağda ip cımbız tüy dökücü kremler gibi yöntemler eski zaman yöntemlerdir. Lazer epilasyon bunlara göre daha kalıcı ve rahat bir uygulamadır. Ayrıca ağrısız ve acısızdır. Tüm vücuda yapılacak olan epilasyondan önce tüy yapısı belirlenir. Ona göre  uygulanacak epilasyon türü yapılır. Bayanların en çok tercih ettiği bölge koltuk altıdır. Bu bölgede epilasyon başarı oranı oldukça yüksektir. Daha sonraki bölge ise bikini bölgesidir. Burada da oldukça kalıcı ve verimli sonuçlar alınır. Bacak bölgesi de epilasyona çabuk cevap neren bir bölgedir. Burada özellikle alt bacak bölgesinden çabuk  sonuç alınır. Üst bacak bölgesinin tüy yapısı biraz daha farklı olduğundan buradan da kısa bir seans sonrasında sonuç alınır. Alt bacaktan çabuk sonuç alınmasının sebebi buradaki tüy yapısının daha kalın olmasıdır. Bütün vücut içinde tüy yapısı kalın olan yerlerden daha çabuk sonuç alınır. Lazer epilasyon özellikle kalın tüy ve açık ten de daha etkili olur. Bunlarda seans sayısı da aza inebilir. Bazı bayanlarda yüz bölgesinde de epilasyon yapılır. Bunun sebebi hormonsal bir rahatsızlıktan kaynaklanmasıdır. Böyle durumlarda epilasyona da başvurulur. Epilasyon buarada bir tedavi olarak kullanılır. Lazerler tüy köklerine inerek enerjiyi ısıya dönüştürür. Tüy kökünde tahribatlara neden olur. İncelen tüy  yapısı zamanla kalıcı bir şekilde yok olur.

Epilasyon Sonrasında Ne Yapılmalıdır

Epilasyon uygulaması ortalama 6 seans  uygulanır. Tabi bu tüy yoğunluğu ve kalınlığına göre de değişebilir. Lazer epilasyon sonrasında uygulanan bölgeye çok sıcak ve soğuk su teması olmamalıdır. Güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Bu yüzden özellikle kış ve sonbahar aylarında uygulanması daha acısız ve ideal olacaktır.

 

Tüm Vücut Bayan Epilasyon

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03