• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 20:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Alexandrite Epilasyon

Ankara Epilasyoncu

Alexandrite epilasyon diğer epilasyonların genel özelliklerine sahip olan sistemdir. Bu lazer içinde kuvvetli soğutma sistemi vardır. Soğutma işinmi basınçlı soğuk gaz tüpü sayesinde yapar. Yüksek enerji gücüyle kıl köklerinizi yakar. Bu yakma işleminde soğutma sayesinde acı duymamanızı sağlar. Bu başarı için önemli bir bölümdür.  Sonuç almak için en etkili yöntemlerden biridir. 

Alexandrite Epilasyon Nasıl Uygulanır

Bu epilasyon yöntemi istenmeyen tüyler için en çok tercih edilen yöntemdir. Etkisinin yüksek olması ve  kolay uygulanması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilir. Herhangi bir jel kullanılmadan uygulanır. Bu epilasyon  özellikle açık tenli ve koyu tüy yapısına sahip olan kişilerde çok daha etkili olur. İstenilen her bölgeye uygulanır. Epilasyon öncesi tüylere jilet ip ya da cımbızla müdahale edilmemelidir. Uygulanacak bölge temiz olmalıdır. Aynı şekilde cihazın da temizliğine dikkat edilmelidir.  Epilasyon öncesinde makyaj varsa temizlenmelidir. Çünkü makyaj bütün enerjiyi çeker ve tüylerde etkisiz olur. Bu sistem enerjiyi ısıya dönüştürür. Ve kıl köklerine nufüz ederk kökleri yakar. Uygulanana bölgeye ısı ile birlikte aynı şekilde soğutma da uygular.Soğutma sayesında hissedilen acı en az iner. İşlem sonrasında tüylerde koparak dökülmeler olacaktır. Bu işlemin doğru bir şekilde yapıldığını gösterir. Uygulanan seans sayısı kişilere ve tüy yapısına göre değişiklik gösterir. Genelliyecek olursak 4-6 seans arasında etki gösterir. Seanslar aksatılmamalı ve zamanında yapılmalı. Seanslar bittiğinde ve etkili olunduğunda tüylerden kökten kurtulunur.

ÖNCESİ VE SONRASI

İşlem öncesi ve sonrasında dikket edilmesi gerekli konular vardır. İlk olarak öncesini ele alalım. Uygulamaya başlamadan önce lazer yapılacak bölgelerin temizliğine dikkat edilmelidir.Tüyler çok uzun olmamalıdır. Bu sadece tüylerin yakılmasını köklerin etkilenmemesine neden olur. Tüy dikücü, cımbız, ip yada ağda işlem öncesinde yapılmamalı. Bu kökleri aldığı için lazeri etkisiz kılar. İşlem sonrasında ise biraz tahriş ya da kızarıklık olabilir. Ancak kısa sürede geçecektir. Bazı ciltelerde kuruma yapabilir. Nemlendirici kullanılabilir. Lazer sonrası güneş koruyucu kullanılmalı. Bu sayede güneş teması olduğunda leke oluşmaz. Lazer sonrasında tüylerde uzama olacaktır. Bunlar rahatsız ediyorsa kesebilirsiniz.

 

Alexandrite Epilasyon

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03